Bíró Ádám - 2020. március 23. hétfõ 10:24
Azért nem lehetnek elégedetlenek a drukkerek.
Kép forrása: Szolnok/Facebook
A Magyar Labdarúgó Szövetség az előző héten jelentette be, hogy a koronavírus miatt határozatlan ideig leáll a fociélet hazánkban. Ez a döntés természetesen érinti az NB II-ben szereplő együtteseket is.

A Szolnok a legutóbbi fordulóban a Csákvárt fogadta. A Tisza-parti együttes 1-1-es döntetlent ért el hazai pályán az élmezőnybe tartozó rivális ellen. A hazaiak a 21. percben szerezték meg a vezetést. Rúsz Márton játékvezető kezezés miatt tizenegyest adott a szolnokiaknak, a lehetőséget Novák Csanád váltotta gólra. Novák a téli átigazolási szezonban került a szolnokiakhoz. A 32. minutumban a csákváriak is tizenegyeshez jutottak, de Daru nem tudott túljárni a kapus eszén. Az első félidő hajrájában Daru javította a hibáját, a fejesével egyenlítettek a vendégek. A második játékrészben a Szolnoknak nem volt szerencséje, hiszen Vólent és Kovács próbálkozása is a kapufán csattant, így a két csapat egy-egy ponttal gazdagodott.

2020.03.14. | Szolnoki MÁV FC - Aqvital FC Csákvár | 1-1 | Merkantil Bank Liga NB II. | 28. forduló

"Itt is és ott is volt lehetőség. A nagyobb helyzeteink és a két kapufánk nekünk volt. Mostanában a harmadik és a negyedik helyen álló csapatokkal kell játszanunk. Ha ezt nézzük, értékelnünk kell, hogy a tavasz során még mindig veretlenek vagyunk" - összegzett Csábi József, a Szolnok vezetőedzője. Csábiról köztudott, hogy a magyar válogatottat is irányította egy alkalommal: 2013-ban Csábival győztük le Andorrát egy vb-selejtezős találkozón.

A 16. helyen tanyázó Szolnoknak valóban jól sikerült eddig a 2020-as éve. Csábi József tanítványai a Haladás elleni 0-0-s döntetlennel nyitották az esztendőt, ezt követően a Gyirmótot győzték le 2-1-re. A gyirmóti siker után a Siófok és a Szeged elleni remi következett, majd Győrből hozták el a három pontot a szolnokiak. Az MLSZ bejelentése előtt pedig a fentebb taglalt Csákvárral vívott összecsapáson tudott pontot szerezni a Szolnok. Érdekesség a Szolnokkal kapcsolatban, hogy 26 bajnoki alatt csak 22 találatot szerzett. Ennél kevesebb góllal csak a sereghajtó Vác rendelkezik (a Duna-parti egylet 17 alkalommal mattolta az ellenfeleket).

(null)

A gárda legközelebb a Budaörs otthonában vizitál, de jelenleg nem lehet megjósolni, hogy ezt a mérkőzést mikor rendezhetik meg.

EMLÉKEZTETŐ:

SZOLNOKI MÁV FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Papp Sz., Kovács O., Tamás L. – Csirmaz, Albert Á. (Tóth B., a szünetben), Földi M., Tisza K., Kotula – Novák, Rokszin (Vólent, 77.). Vezetőedző: Csábi József
CSÁKVÁR: Markek – Tányéros Á., Albert I., Galambos (Madarász, a szünetben) – Major G., Mim, Mészáros D. (Sipos D., 77.), Sejben (Pratsler, 82.), Kocsis B. – Baracskai, Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Novák (11-esből, 1–0) a 21., Daru (1–1) a 45. percben