Óriási fordulat és szép gólok a Vasas meccsén – eredmények, tabella, videók

A Győr hengerelt, nyeretlen maradt a Hali és az MTK.

Az NB II második fordulója hat mérkőzéssel zárult. A Vasas beragadt a rajtnál, de az angyalföldiek hazai környezetben tudtak korrigálni. Pedig a Soroksár a 21. percben már 2-0-ra vezetett, de a folytatásban Szanyó Károly csapata ritmust váltott, és 5-2-re diadalmaskodott. A Vasasban a végül triplázó Balajti kezdte meg a gólgyártást, később Szatmári és Hinora is betalált.

Az ETO FC Győr az Ajka legyőzése után ezúttal a Gyirmót csapatát tanította móresre. A Rába-partiak az első félidő hajrájában szerezték meg a vezetést, a második játékrészben pedig még inkább kinyílt az olló a csapatok között.

Az előző idényben még NB I-ben szereplő Haladás és MTK is csupán egy-egy ponttal gazdagodott. A szombathelyiek a Siófokkal nem bírtak, míg a fővárosiak a Budaörssel remiztek. A budaörsiek góljához kellett Bese Balázs nagy hibája is:

Persze Lencse Lászlót sem fogják megdicsérni ezért az elhibázott lehetőségért:

A délutáni meccsek összefoglalója:

Hétközi fordulóval folytatódott a küzdelem az NB II 2019/2020-as idényében. A Balmazújváros a bravúros siófoki pontszerzés után a feljutó Szeged-Csanád csapatát fogadta. A vendégeknél Gajdos volt a hős, a futballista a 20. és a 22. percben is betalált. A Balmaz erejéből csupán szépítésre futotta, így két forduló után nyeretlen a csapat. Az újvárosiak Papucsek kiállítása miatt 10 emberrel fejezték be a meccset.

A Tiszakécske két játéknapot követően hibátlan mutatóval áll. A gárda a szerdai játéknapon az újonc Ajkát verte 2-1-re, a hazai gólokon Kirchner és Kocsis osztozott. A Szpari-Dorog meccsen a hajrában jött a dráma, a vendégek a hosszabbításban kaparták ki a gesztenyét Sitku révén. A Békéscsaba a Kazincbarcika otthonában zsebelte be a három pontot, érdekesség, hogy a viharsarkiak mindkét góljukat büntetőből szerezték.

A 2. forduló eredményei:

Szombathelyi Haladás–BFC Siófok 1–1 (Németh Milán 19., ill. Szakály A. 72. – 11-esből)
Budafoki MTE–Szolnoki MÁV FC 3–0 (Szabó M. 42., Horváth R. 53., Vankó 77.)
Csákvár–Vác FC 2–1 (Tányéros 63., Mészáros D. 90., ill. Szenes 32.)
MTK Budapest–Budaörs 1–1 (Babinszky 54., ill. Molnár T. 44.)
Vasas FC–Soroksár SC 5–2 (Balajti 42., 61., 90. – a harmadik 11-esből, Szatmári L. 69., Hinora 71., ill. Gárdos 17., Huszák 21.) – vége
ETO FC Győr–Gyirmót FC Győr 3–0 (Szánthó 42., Dvorschák 63., Horváth Z. 73.)
Nyíregyháza Spartacus–Dorogi FC 0–1 (Sitku 92.)
Kazincbarcika–Békéscsaba 1–2 (Lukács R. 49., ill. Kovács Á. 55. – 11-esből, Pantovics 89. – 11-esből)
Tiszakécske–FC Ajka 2–1 (Kirchner 9., Kocsis G. 51., ill. Nagy M. 90.)
Balmazújváros–Szeged-Csanád GA 1–2 (Szabó B. 54., ill. Gajdos 20., 22.)