Őrület és Gróf-bravúr Debrecenben - REAKCIÓK, GÓLOK TÖRTÉNETE - NB2.hu

Őrület és Gróf-bravúr Debrecenben - REAKCIÓK, GÓLOK TÖRTÉNETE

NB2.hu - 2020. September 14. Monday 21:51

DVSC-Ajka 5-3 (0-0)

Nagyerdei Stadion, 3100 néző. Vezette: Radványi.

DVSC: Gróf – Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Korhut (Sós, 75.) – Bódi, Baráth (Bényei Á, 61.)., Varga J., Ferenczi – Tischler (Szécsi, 55.)., Bárány. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Ajka: Horváth T. – Kenderes, Görgényi, Csizmadia, Tóth G., Rétyi (Tóth P., 72.), Présinger, Tar, Heffler T., Zamostny, (Lakatos, 82.), Nagy M. K. (Zsolnai, 72.). Vezetőedző: Kis Károly.

Gól: Bárány (63., 70., 89.), Kinyik (72.), Szécsi (86.), illetve Csizmadia (77.), Zsolnai (80.), Görgényi (89.).

Sárga lap: Pávkovics (41.), Bárány (49.), illetve Tar (54.), Görgényi (85.).

Mint arról korábban beszámoltunk, őrült végjáték után a DVSC 5-3-ra verte az NB II vasárnapi fordulójában az Ajkát.

A 62. percben még 0-0 állt az eredményjelző, ezt követően indult be a gólparádé, aminek főszereplője a triplázó Bárány Donát volt. A sikernek köszönhetően a Loki maradt a tabella élén, míg az ajkaiak visszacsúsztak a 8. pozícióba. A DVSC sikeréhez kellett Gróf Dávid is, az újonnan igazolt kapus több védéssel is jelezte: számolni kell vele.

A DVSC beszámolója az őrült hajráról, a gólok történetével:

"A 63. percben pedig a vezetést is megszerezte a DVSC. Az igencsak harcias Bárány letámadta a a vendégek védőjét, elvette tőle a labdát, kapura tört, majd a hosszú sarokba helyezett: remek egyéni alakítás volt (1-0)! A folytatásban egyre hatékonyabban rohamozott a DVSC, ami újabb gólban mutatkozott meg: a 70. percben Bódi remek beadása után az így duplázó Bárány 9 méterről fejjel vette be az ajkai kaput (2-0). És ha egy üzlet beindul! Két perccel később Bódi szöglete után Kinyik bólintotta be a harmadikat (3-0), A hajrá elején szépített az Ajka, Csizmadia a 77. percben bombagólt rúgott a jobb felsőbe (3-1), a 80. minutumban pedig Zsolnai is ezt tette (3-2), így szoros lett a vége, azonban négy perccel a vége előtt Szécsi pontot tett a történet végére, amikor kihasznált egy ziccert (4-2). A legvégére is maradt egy gólváltás, Szécsi kapufája után Bárány a kipattanót értékesítette, s ezzel mesterhármast szerzett (5-2), majd Görgényi talál be közelről (5-3)."

REAKCIÓK:

Kondás Elemér (DVSC): Az első félidőben szenvedtünk, aztán jöttek a hatékony támadások, és el is léptünk 3-0-ra. Utána kaptunk két szép gólt némi fegyelmezetlenség és védelmi hibák után, így feljött az ellenfél. Az öt rúgott gól mindenesetre dicséretes, a védekezésre jobban kell koncentrálni.

Kis Károly (Ajka): Egy ilyen meccs után nehéz értékelni. Az első félidőben nem volt jele annak, hogy ennyi gól lesz. 3-0 után fel tudtunk jönni, de már késő volt. Talán az első félidőben kellett volna betalálnunk, hiszen volt egy nagy helyzetünk.