Simon Zoltán - 2018. július 10. kedd 08:30
Mészöly Géza értékelt is.
WKW ETO FC Győr – KFC Komárno 1:2
Gólszerzők: Erdélyi László (20.) – Mikes Erik (32.), Nurkovic Samir (79.)
WKW ETO FC Győr 1. félidő: Horváth Tamás (K) – Tar Zsolt, Debreceni András, Völgyi Dániel – Kovács Krisztián, Bagi István, Tajthy Tamás, Baracskai Roland – Szimcso Viktor, Erdélyi László, Magasföldi József (CSK)
WKW ETO FC Győr 2. félidő: Gyurákovics Erik (K) – Jakab Dávid, Vadász Viktor, Vukasovic Marko, Kalmár Olivér – Hidi M Sándor, Múcska Viktor, Szatmári Lóránd – Mervó Bence, Koltai Tamás, Szánthó Regő

A Győr lejátszotta első hazai felkészülési mérkőzését a nyári idényben, a találkozón 5 új szerzeményük is debütált. A felkészülési mérkőzés egy gólos vendég sikerrel zárult.

Mészöly Géza (WKW ETO FC Győr vezetőedzője): "Veszíteni senki sem szeret, mi sem, és azért a felkészülési meccseknél is fontos az eredmény, itt ennél a találkozónál 45 percet terveztünk minden egyes játékosnak, éppen ezért kicsit nehéz egyben értékelni. A felkészülésnek a jellegét domborítanám ki ezen a mérkőzésen, és nem feltétlenül azt, hogy mi lett az eredmény. Nagyon akarunk, és szeretnénk mindig nyerni, a felkészülés során is remélhetőleg lesz azért még bőven sikeres mérkőzésünk. Most ez nem sikerült, de ennek ellenére láttam olyan dolgokat, amik abszolút pozotívak voltak, különösen az első félidőben. Mind védekezésben, mind támadásban voltak jó dolgok, de látszott a csapaton, hogy az elmúlt hetekben nagyon le voltak terhelve, az elvégzett munka és a játékosok fizikai állapota alapján számítottunk erre. Éppen ezért tartom pozitívnak, hogy jó mentalitást láttam az első félidőben, a második félidő már kevésbé tetszett. Ott is voltak olyan támadásaink, amiket végig tudtuk volna vinni és csak az utolsó passz hiányzott, ha ott egy jó döntés születik az adottt játékostól, akkor 3-4 ziccer lehetett volna még a második félidő első felében. Utána egy meg nem értés történt, a kapusunk szólt, hogy övé a labda, de nem ért oda, és ebből lett a második gól. Azért kell egyfajta összeszokás, még össze kell gyúrni a csapatot, dolgozni kell tovább."