Szpari-Loki: NB I-es hangulat; Radó megint döntött – EREDMÉNYEK, TABELLA

Nincs változás a tabella élén, de...

Egy mérkőzéssel zárult vasárnap este az NB II 13. fordulója.

A listavezető DVSC igazi harcos, szenvedélyes rangadót játszott a Nyíregyháza otthonában, méghozzá NB I-es hangulattal. A 14. percben Jánvári góljával a hazaiak szereztek vezetést, és egészen a meccs legvégéig úgy tűnt, meg is tartják az előnyt – ám a 93. percben góllá érett Dzsudzsák Balázsék nyomása, a csereként beálló Pintér Ádám egyenlített.

A döntetlennek köszönhetően immár négy pont a Loki előnye a Győr elleni halasztás miatt ezúttal nem játszó Budaörssel szemben, ám az egy meccsel kevesebbet játszó budaörsiek bőven lőtávolon belül vannak. A dobogó legalsó fokán a Gyirmót áll, a Radó András zsinórban harmadik duplája által vezetett Vasas már 9., míg a kiesőzónában a Győr, a Csákvár és a DEAC van.

Eredmények:

Nyíregyháza Spartacus FC–Debreceni VSC 1-1 (Jánvári 14., ill. Pintér 90+3.)

korábban:

Pécsi MFC–Gyirmót FC Győr 1–0 (Geiger 58.)
Kaposvári Rákóczi–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–2 (Balázs Zs. 90+2. –11-esből, ill. Simon Á. 60., Kóródi 66.)
FC Ajka–Vasas FC (Tar 65., ill. Radó 30., 49. – mindkettőt 11-esből)
Békéscsaba 1912 Előre–Szentlőrinc (Fröhlich 29., Nikic 54., Torvund 63.)
Kolorcity Kazincbarcika SC–Szombathelyi Haladás (Tóth Ba. 88.)
Soroksár SC–Szolnoki MÁV FC 2–0 (Lovrencsics 45., Orosz 61.)
Dorogi FC–BFC Siófok (Vígh 67., ill. Elek 18., Balogh 69.)
DEAC–Aqvital FC Csákvár (Urbin 57., ill. Daru 16. –11-esből, Kocsis 80.)

WKW ETO FC Győr–Budaörs – elhalasztva, új időpont: november 13., 17 óra

A tabella a linkre kattintva érhető el.

KORÁBBAN:

Öt mérkőzéssel folytatódott vasárnap késő délután az NB II 13. fordulója.

A Vasas az egy büntetőt elhibázó, kettőt értékesítő Radó András duplájával 2-1-re nyert a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetben lévő Ajka otthonában – az NB I előző idényének gólkirálya zsinórban harmadik bajnokiján duplázott (a Szegednek és a DEAC-nak is kettőt rúgott), így kettős módon "triplázott". A Békéscsaba odahaza kapott ki meglepetésre simán a Szentlőrinctől, a vendég baranyaiak a kiesőzónából is elmozdultak.

Kikapott a Gyirmót is, ellenben az őket verő PMFC egyre feljebb lépked a tabellán, immár ott vannak a dobogó közelében. A Haladás a hajrában verte a Kazincbarcikát, és idegenben, egész pontosan Kaposváron nyert a jó formába lendülő Szeged.

Eredmények:

19.30: Nyíregyháza Spartacus FC–Debreceni VSC (Tv: M4 Sport+)

ELŐZMÉNYEK

Három mérkőzéssel kezdődött meg vasárnap kora délután az NB II 13. fordulója.

A legnagyobb érdeklődést a DEAC-Csákvár meccs hozta, hisz egyrészt a hazaiaknál bemutatkozott az újonnan kinevezett vezetőedző, Sándor Tamás, másrészt a DEAC visszatérhetett saját stadionjába. Ennek ellenére nem sikerült jól az alsóházi rangadó: a csákváriak büntetőből szerzett góljára ugyan volt még válaszuk, ám a hajrában Kocsis eldöntötte a három pont sorsát – egyre nagyobb bajban tehát a debreceniek.

A Soroksár magabiztosan verte odahaza a Szolnokot, így pillanatnyilag már ötödik Lipcsei Péter együttese, míg a szolnokiak zsinórban harmadik vereségükkel egyre lejjebb csúsznak a tabellán. A Siófok idegenben aratott fontos győzelmet a Dorog ellen.