Tesztelt az MTK is - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Tesztelt az MTK is

Simon Zoltán - 2020. April 26. Sunday 14:36
Hivatalos bejelentés.
ÍME, AZ MTK KÖZLEMÉNYE:
 
"Szigorú előírások mentén újabb szakaszába lép a csapatunk felkészülése a bajnoki folytatásra.
 
Mint ismert, az MTK Budapest labdarúgói az elmúlt hetekben otthonaikban, egyéni edzésterv alapján végezték a szakmai stábunk által előírt munkát. Hétfőtől újabb szakaszba lép együttesünk felkészülése: rendkívül szigorú biztonsági előírások mellett a felnőtt együttes számára folytatódnak az edzések a Lantos Mihály Sportközpontban.
 
Fontos információ, hogy a keret tagjai - így a játékosok és a szakmai stáb is - csütörtökön szűrővizsgálaton vettek részt - a jó hír, hogy mindenkinél negatív lett a koronavírus-teszt eredménye.
- A protokoll előírásoknak megfelelően minden játékosnál és stábtagnál elvégeztük a garatból vett minták révén a vírustesztet - tájékoztatott Dr. Dreissiger Imre, az MTK Budapest csapatorvosa. - Mindenkinél negatív lett az eredmény, de a játékosoknak és az edzőknek is hangsúlyoztuk, hogy a teszt azt mutatja ki, hogy a végzés idejében senki nem volt fertőzött, így azt kértük mindenkitől, hogy a tesztet követően még szigorúbban tartsák be a karantén előírásait, mielőtt hétfőn közös munkába állnak. Jövő szerdán újabb tesztre kerül sor: vénásan, vérből veszünk mindenkitől mintát. Ennek az a lényege, hogy a jelenleg ismert szakirodalom alapján így nagy valószínűséggel kimutatható, esetleg átesett-e valaki korábban fertőzésen, kialakult-e nála olyan ellenanyag, amely a jelenlegi tudás szerint nagyfokú - ha nem is 100%-os - védettséget biztosíthat a következő fertőzéssel szemben. A játékosok természetesen konkrét tanácsokat is kaptak: egyrészt szurkolóink számára is hasznos információ lehet, hogy nagy számú vizsgálat alapján azt mondja a szakirodalom, hogy azoknál az embereknél jelentkeztek a koronavírus súlyosabb tünetei, akiknél a cink és a szelén szintje alacsony volt. Ezért a virológusok azt javasolják, hogy a két nyomelemet érdemes lehetőleg naponta szedni - ezt tanácsoltuk a játékosoknak is. Fontos előírás, hogy a labdarúgóknak az edzésre indulás előtt kötelező odahaza is a testhőmérséklet mérése, ezt megtesszük egyenként az edzőközpontba érkezéskor is, természetesen úgy, hogy a játékosok ne érintkezzenek egymással. Amennyiben a testhőmérséklet már az otthoni mérés esetén magasabb, akkor a játékosoknak természetesen azonnal kötelező kapcsolatba lépni klubunk orvosaival, igaz ez azokra az esetekre is, amikor bármi szokatlant éreznek az egészségi állapotukkal kapcsolatosan.  
 
 

Koronavírus: meglettek a budafoki tesztek végeredményei

Igen hamar eldőlne, meglenne-e a feljutás. Hiába áll a második helyen, így érvelhetnének amellett, hogy legyen kihirdetve a bajnokság végeredménye, mert akkor a csapat feljutna, nem erről nyilatkoznak és nem ezt közvetítik a Budafok vezetői. És íme, az újabb bizonyíték, mert Oláh Lóránt sportigazgató ismét kijelentette, azt szeretnék, ha a pályán dőlne el minden lényegi kérdés.

 
Az alábbiakban kiemeltünk néhány fontosabb elemet a protokollból, amit klubunk írt elő a játékosok  és a stábtagok számára:
 
- A labdarúgók a tervek szerint a jövő héten három alkalommal edzenek majd közösen a Lantos Mihály Sportközpontban. Egy pályán egyszerre legfeljebb 10 fő tartózkodhat majd, ebben az edzést vezénylő stábtagok létszáma is benne van. A labdarúgók így kiscsoportokban, legfeljebb 6 játékos egyidejű részvételével edzenek majd Michael Boris vezetőedző instrukciói alapján, kerülve a fizikai kontaktust.  
 
- A játékosoknak és a stábtagoknak külön-külön kell érkezniük a sportközpontba, lehetőség szerint gépjárművel, és maszkot viselve.
 
- A játékosoknak és stábtagoknak az MTK Budapest által biztosított felszerelésben kell megjelenniük az edzéseken, abban is kell távozniuk, és mindenkinek kötelessége egyénileg gondoskodni az edzésfelszerelés tisztításáról.
 
- A játékosoknak és stábtagoknak az egészségük, és környezetük egészségének megóvása érdekében az eddiginél is szigorúbb módon kell betartaniuk a karantén szabályait, így lehetőség szerint az edzéseken kívül minden egyéb közösségi tevékenységtől, programtól szigorúan tartózkodniuk kell."
LEGFRISSEBB HÍREK
2020. 09. 23. 15:38

Mezőkövesd: bolgár középpályás érkezett

Hivatalos bejelentés.
2020. 09. 23. 15:07

BL: Kubatov Schwarzeneggertől idézett

Láblógatás továbbra is kizárva.
2020. 09. 23. 14:18

Szuperkupa-döntő: mindenki biztonságban lesz

Szigorú egészségügyi intézkedések.
2020. 09. 23. 12:11

MTK: műteni kell a középpályást

Hosszú kihagyás vár rá.
2020. 09. 23. 16:08

Dzsudzsák, Pátkai és Otigba után Bajner is az NB II-be igazolt

Hivatalos bejelentés.
2020. 09. 23. 13:02

Siófok: a Vasastól érkezett kapus

Már védett korábban a Balaton-parton.
2020. 09. 23. 09:30

Négy elhalasztott meccset pótolnak ma - PROGRAM

Nem maradunk magyar bajnokik nélkül.
2020. 09. 22. 22:02

Csúnya ütközés és hőstett: életet mentett a masszőr a Magyar Kupában

Köszönetet mondott az apuka.
2020. 09. 23. 10:58

Nincs baja a magyarokkal a Fradi új igazolásának

Beszélt a vezetőkkel a magyar-szlovákról.
2020. 09. 23. 08:08

Molde-FTC: kellemes emlékek és reakció Boli szavaira

A BL-himnusz is szóba került.
2020. 09. 23. 11:36

Ajka: két újabb érkező

Hivatalos bejelentés.
2020. 09. 23. 10:17

Kazincbarcika: DVTK-tól érkezett középpályás

Hivatalos bejelentés.
2020. 09. 22. 15:49

Cegléd: kiütés és együttműködés - VIDEÓ

Hivatalos bejelentés.
2020. 09. 22. 10:12

Koronavírus: újabb meccse marad el a listavezetőnek

Közleményt adott ki a klub.
2020. 09. 23. 07:47

Szoboszlai: 9/9, ezúttal kis szerencsével -  VIDEÓ

Előkészítésből is főszerepet vállalt magára.
2020. 09. 23. 07:33

Szerdai foci: újabb BL-meccset játszik a Fradi

Nagy lépést tehetnek a cél felé a zöld-fehérek.
2020. 09. 22. 22:39

Gólzsákot igazoltak Gulácsiék

Hivatalos bejelentés.
2020. 09. 22. 21:22

Női Eb-selejtező: hengerelés Lettországban - VIDEÓ

Jöhet Szlovákia.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1DVSC20
2Békéscsaba 1912 Előre17
3Gyirmót FC Győr16
4Nyíregyháza Spartacus FC16
5Budaörs15
6Soroksár SC14
7FC Ajka13
8Szombathelyi Haladás13
9PMFC13
10Szolnoki MÁV FC12
11Dorogi FC12
12BFC Siófok11
13Vasas FC11
14WKW ETO FC Győr10
15Kolorcity Kazincbarcika9
16Szeged-Csanád Grosics Akadémia8
17Szentlőrinc8
18Kaposvári Rákóczi FC8
19DEAC6
20Aqvital FC Csákvár3
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!