Vasas: 1 vereség, 1 győzelem

Felvidéki csapatok ellen léptek pályára

A Vasasnak ma két edzőmeccse volt, az első a Somorja ellen 10-kor kezdődött, a másik 18 órakor Nyitrán.

Vasas – Somorja 2-4 (Balajti 23., 31. – 11-esből, ill. Horizral 28., Rymarenko 57., 59., Mery 66.)

Vasas: Szmola – Szivacski, Tóth D., Borbély (Nagy Z., 71.), Hajdú, – Kovács M, Kapornai (Medgyesi 52.), Daróczi., – Tóth L., Balajti, Rétyi

Az első félidőben támadólag lépett fel az angyalföldi gárda, melyet a 23. percben sikerült gólra váltani Balajti révén.

7 perccel később egyenlíteni tudott a Somorja csapata, ám egy tizenegyes révén ismét a Vasas volt előnyben és egy gólos előnnyel vonulhattak a szünetre.

A második félidejő elején Rymarenko két perc leforgása alatt duplázott, majd újabb büntetőt kaptak a piros-kékek, ám ezt nem sikerült értékesíteni.

A 66. percben Mery állított be a végeredményt, ezzel két gólos vereséget szenvedett a fővárosi csapat.

Nyitra – Vasas 0-3 (Hinora 41., Birtalan 52., 73.)

Vasas: Rados – Terbe, Szilágyi, Tóth B., Lakatos – Hinora, Szatmári (Kapornai 82.), Gál – Szedlár (Szivacski, 62.), Birtalan (Nagy Z, 84.), Király

A szlovák élvonalbeli klub ellen is hasonlóan kezdett a Vasas, ám Kuciak bravúrjai miatt nem sikerült bevenni a hálót.

A 41. percben viszont Király lövését még hárított a nyitrai kapus, ám Hinora érkezését már nem lehetett megállítani, aki megszerezte az első gól csapata számára.

A második játékrészben is folytatták a támadást az angyalföldiek, Balajti duplájával pedig bebiztosították a győzelmet a szlovák élvonalban szereplő ellenfelük ellen.

A megérdemelt győzelem mellé viszont némi keserűség is társult, Szedlár sérülten hagyta el a pályát.