Véber: „Nem törődök abba bele, hogy egy bukott edző legyek” - NB2.hu
minden mennyiségben

Véber: „Nem törődök abba bele, hogy egy bukott edző legyek”

NB2.hu - 2017. április 10. hétfõ 08:23
Nyíregyháza – Sorozatban negyedik mérkőzését vesztette el a Szpari.

A Merkantil Bank Liga NB II 28. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a kiesés elől menekülő Ceglédtől, ezzel sorozatban negyedik találkozóját vesztette el Véber György csapata.

A Nyíregyháza honlapjának beszámolója alpján a Szpari kezdett jobban, és több ígéretes akciót is vezetett az első percekben. A folytatásban kiegyenlített lett a játék, a Cegléd szervezetten védekezett, nehéz volt helyzetet kialakítani. A 16. percben megszerezte első helyzetéből a vezetést a Cegléd. Egy szabadrúgás után a hosszú oldalról középre tették a labdát a vendégek, Szabó pedig közelről a kapuba kotorta azt, 0-1. A 23. percben Rudolf majdnem egyenlített, 35 méteres szabadrúgása után a felső lécről pattant ki a labda. Egy-egy sárga villant mindkét oldalon, Lengyel és Holdampf kapott lapot szabálytalanság után. Rudolf próbálkozott ismét távolról, ezúttal mellé ment a lövés. A 39. percben Albert Ádám érkezett középen egy beadásra, fejesét Hermány bravúrral védte. A hajrára jutott még egy nagy Dragóner ziccer, egyedül vezette a labdát kapura, lövését kiütötte Mursits, majd az ismétélést is hárította a vendégek kapusa. Aztán egy szöglet után Szokol fejelt, de a kapufát találta el, így a szünetben a Cegléd vezetett.

Beszámoló a 28. forduló vasárnap délutáni meccseiről - NB2.hu

A második félidő Szpari góllal indult, Szokol Zsolt beadása után Dragóner Filip kapásból lőtt a kapuba a 48.percben 1-1! A másik oldalon Preklet lőtt közelről egy csel után, Hermány óriásit védett. Mursits is bemutatott egy bravúrt, Dragóner lövését fogta. Nagy tüzijáték aztán a vendég kapu előtt, de Tisza és Rudolf bombája is levágódott a védőkről. Több akciót is vezetett a Nyíregyháza, előbb Rudolf lövését hárította a ceglédi kapus, majd Szécsi fejelt mellé. És megint Mursits, a 70. percben Szécsi lövését ütötte ki. Szokol lövésénél nem kellett védenie, a labda elkerülte a kaput. A 80. percben megszerezte a vezetést a Cegléd, egy beadás után Takács maradt tisztán középen, és előnyhöz juttatta a vendégeket, 1-2. A 87. percben Tisza lőtt, de a középre tartó labdát kiütötte a ceglédiek hálóőre. Az eredmény nem változott, a Szpari vereséget szenvedett.

Miskei Attila (Cegléd): - Az életünkért játszunk minden mérkőzésen, megpróbálunk alázattal, az ellenfelet tisztelve pályára lépni. Mindent megteszünk a bennmaradásért, más esélyünk nincs, csak ha küzdünk.

Véber György (Nyíregyháza): - A jelenünk borzalmas sötét, ezen belül az enyém is. Az ellenfelünk megmutatta, hogy alázattal sokra lehet menni. A keret nem tudom mit gondol, a heti munkájukkal folyamatosan becsapnak, és az én vezetésemmel lassan a kiesés ellen küzdünk. Nem törődök abba bele, hogy egy bukott edző legyek, ezért a hátralévő tíz fordulóban ezt a szemléletet tűzzel vassal kiirtom. Sokan a lemondásomat követelik, de nem teszem meg, mert az a munka, amit elvégzünk, nem ilyen játékot és eredményt kellene hogy hozzon.

Nyíregyháza Spartacus - Cegléd 1-2 (0-1)