Viharos meccsen nyert az MTK, botlott a Szeged – eredmények

Fordulatos mérkőzést játszott a Haladás, magabiztosan nyert a Kazincbarcika.

A 24. fordulóból kilenc meccset rendeztek meg vasárnap az NB II-ben. Az MTK a Budafok legyőzésével tett egy újabb lépést a feljutás felé, a meccs egyetlen gólját Zuigéber szerezte. Egyébként a mérkőzést a viharos időjárás miatt félbe kellett szakítani, de a rövid pauzát követően folytatódhatott a küzdelem.

A Szeged a Dorog otthonában botlott, a dorogi gárdában a három pontot érő találatot Preklet szerezte a 82. percben. A Kazincbarcika magabiztosan nyert a Kozármisleny ellen, ezzel megszakadt az idei nyeretlenségi sorozata a bajnokságban.

A Haladás fordulatos meccsen döntetlent játszott a Siófokkal. A Hali az 58. percben már 2-0-ra vezetett, de a hátralévő időben egalizáltak a Balaton-partiak. A Békéscsaba jól hajrázott a Szentlőrinccel vívott találkozón, és végül 2-0-ra diadalmaskodott.

A forduló a DVTK-Pécs rangadóval zárul, ezt a találkozót hétfő este 19 órától rendezik meg.

Eredmények:

Budafoki MTE–MTK Budapest 0–1 (Zuigéber 44.)
Credobus Mosonmagyaróvár–Gyirmót FC Győr 1–2 (Nagy Z. 84., ill. Soltész 11. –11-esből, Simon A. 39.)
HR-Rent Kozármisleny–Kolorcity Kazincbarcika SC 0–3 (Kurdics 4., Lippai 68., Pálinkás 82.)
Aqvital FC Csákvár–FC Ajka 1–1 (Hornyák 83., ill. Doncsecz 13.)
Nyíregyháza Spartacus FC–Tiszakécskei LC 1–2 (Ramos 43., ill. Kiss N. 12., Zamostny 80.)
ETO FC Győr–Soroksár SC 1–1 (Csinger 81., ill. Köböl 31.) (Kiállítva: Óvári 87. – ETO)
Szombathelyi Haladás–BFC Siófok 2–2 (Derekas 41., Molnár R. 58., ill. Debreceni Á. 62., Horváth P. 72.) (Kiállítva: Csató M. 87. – Haladás)
Békéscsaba 1912 Előre–Szentlőrinc 2–0 (Keresztes 86. – öngól, Czékus 90+2.)
Dorogi FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–0 (Preklet 82.)