2019. April 23. Tuesday 10:07  | Kvanduk Bence

Gálhidi szégyene.

Merkantil Bank Liga, 33. forduló
KAZINCBARCIKAI SC–BSS MONOR 0–3 (0–2)
Putnok, Váradi Béla Sportközpont, 350 néző. Vezette: Horváth Tibor (Aghy Csaba, Máyer Gábor)
Kazincbarcika: Fila – Virág Á. (Jurj, a szünetben), Heil, Fótyik, Belényesi – Krausz, Takács P. (Gábor, 66.), Toma – Szabó L. (Oltean, a szünetben), Kanalos, Lukács R. Vezetőedző: Gálhidi György
Monor: Bozsó – Bori, Fülöp N., Karacs, Szerencsi – Peszmeg (Tóth F., 88.), Szuhodovszki (Ficsor, 89.) – Palincsár, Hunya, Farkas N. (Szabó D., 83.) – Tóth B. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerzők: Bori (11-esből, 0–1) a 19., Farkas N. (0–2) a 20., Hunya (0–3) az 51. percben

„Reményt adó győzelem idegenben a Kazincbarcika ellen!” Így számolt be a Kazincbarcika elleni győzelméről a Monor honlapja. Az biztos, el is kél a remény a csapatnál, melyet nemrég szinte mindenki, az élvonalbeli Haladáshoz hasonlóan, még mindenki biztos kiesőként könyvelt el, hiszen már 10 pontra volt a bentmaradó helytől, és egy igen hosszú vereség szériában voltak.

Aztán elkezdtek csordogálni a pontok, jöttek a döntetlenek, és egy két győzelem is, ami újabb és újabb hitet adott a játékosoknak, hogy meglehet a bentmaradás, mely már nincs is olyan messze. Még az is lehet, tényleg erőt tudtak a Haladás példájából meríteni, mely azóta szintén jó sorozatba került, és gyűjti a pontokat.

Most a Kazincbarcikát sikerült legyőznie a Monronak, és ezzel a tabellán is előrébb tudott lépni, legközelebb pedig a közvetlen rivális Mosonmagyaróvár ellen bizonyíthatják, nekik ebben az osztályban a helyük.

null

null

Gólok története:
A 19. percben Palincsár Martin harcolt ki egy büntetőt, melyet Bori Gábor magabiztosan értékesített. 0-1

Egy gyors kontratámadást követően már a következő percben megduplázta Farkas Norbert előnyüket egy „mesterien pimasz” góllal. 0-2

A második félidő elején a végig nagyot küzdő Hunya Krisztián bevitte a kegyelemdöfést egy pontrúgást követő kapáslövéssel. 0-3

Értékelések
Gálhidi György: – Szégyellem magam a játékosok helyett. Elsősorban azért, mert a vendégek sokkal jobban akartak nyerni. Nem mentség, de négy kezdőjátékosunkat nélkülöztük, és az erélytelen játékvezetés sem ad felmentést a számunkra.

Horváth Dávid: –  Csapatom a szükséges és megfelelő hőfokon kezdett, úgy, ahogyan egy olyan csapatnak kell, amely az életéért küzd. Fontos gólokat szereztünk, és megnyugtató számomra, hogy ilyen teljesítménnyel voltunk képesek kirukkolni.